hava taksi nedir? özel uçak kiralama fiyatları nasıl hesaplanır?

hava taksi nedir : Türk tescilli olması ve en fazla 14 yolcu taşıma kapasitesine sahip ve ticari olarak bu işe yürüten işletmelere hava taksi işletmesi olarak adlandırılır.Türkiye de 51 adet hava taksi işletmesi vardır.

hava taksi fiyatları

hava taksi fiyatları rotaya ve özel uçağın tipine göre saatlik fiyat üzerinden hesaplanmaktadır. Jetever sizlere anlık hesaplama yapmaktadır.

özel uçak kiralama

özel uçak kiralama, helikopter kiralama ve hava ambulans hizmeti veren şirketimiz sizlere 7/24 hizmet sağlamaktadır. bizlere 0 532 256 96 34 nolu telefon hatımızdan ulaşabilirsiniz.

özel uçak kiralama

özel uçak kiralama

Pilot Erişim ve görüş analizleri

HÜRKUŞ gibi görerek uçuş ağırlıklı uçuş profilinde sahip eğitim uçağında, yüksek pilot görüşü arzu edilen bir özelliktir. Kokpit geometrisinin dış görüş analizleri, kokpitteki temel uçuş göstergelerinin yerleşimi, pilot ana görüş alanı (Primary Field Of View) gibi konularda analiz çalışmaları doğrulama faaliyetleri kapsamında yürütülmektedir.

Görüş analizlerine benzer bir şekilde pilot erişim analizleri; temel kontrollerin ve ikincil kontrollerin tüm uçucu personel tarafından uçuş yükleri altında etkin ve konforlu bir şekilde kullanılabilmesi amacıyla erişim analizleri HFE çalışmaları kapsamında yapılmaktadır.

Tüm bu analiz çalışmalarında antropometrik veriler ve dijital 3D analiz araçları(CATIA Human Builder,

JACK, vb.) harmonize edilerek kullanılmaktadır.

Sonuç:

Özgün ürün geliştirme çalışmalarında insan makine arayüz tasarımları, operasyonel kullanım konseptleri, insan kapasite kullanım ve hata analizleri kritik önemdedir. Bu amaçla kullanıcı ihtiyaçları, tasarım kaynaklı gereksinimler, uluslararası standartlar ve referanslarla harmanlanması başarılı bir arayüz tasarımı için önem arz etmektedir.

HÜRKUŞ projesinde modern sistem mühendisliği yaklaşımı ile insan sistem entegrasyonu hedeflemiştir. Tasarım döngüsünün bütününe yayılmış bir insan faktörü mühendisliği çabası ortaya konmuştur. Konsept geliştirme sürecinden, kritik tasarım aşamasına kadar geliştirilen tasarım çözümleri, tasarım doğrulama süreçleri ile çözüm alternatiflerine evrilmekte, tasarım doğrulama süreçleri ile bu çözüm alternatifleri son kullanıcı için uygun bir ürüne dönüşmektedir.

BİR CEVAP YAZINIZ

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.