Helikopter Hakkında

HELİKOPTER HAKKINDA GENEL BİLGİ

Jetever hava taksi olarak helikopter hakkında genel bilgi vereceğiz. Helikopter turu, helikopter kiralama yaparak vip transfer, ambulans helikopter gibi çeşitli kullanım alanlarına sahiptir.

kiralık uçak

kiralık uçak

  • Helikopter pervanesi en az iki  bıçaktan meydana gelir.
  • Helikopter  paller döndüklerinde  yüzeylerinde alçak basınç, alt yüzeylerinde yüksek basınç oluşur.  Taşıma kuvvetini Bu basınç farkı meydana getirir. Pervane devir sayısının ve havayı karşılamanın açısı arttıkça  taşıma gücü de artar. Tersi bir durumda da  azalır.  Helikopterin ağırlığın Taşıma kuvvetinin ağırlığına eşit olduğunda helikopter havada sabitlenir.
  • Helikopterler dikey olarak kalkış, iniş yapabilir ve havada sabit olarak durabilir.
  • Helikopterler sadece gündüz uçabilirler gece görüş ile uçabilme özelliği ile ilgili yapılan yeni eğitim ve çalışmalar ile kısa zamanda gece uçuşları da helikopter ile mümkün olacaktır. bu durumda özelikle hava ambulans işlemleri açısından çığır açıcı bir özellik daha gelişecek ve gece de özellikle metropol bölgelerinden hasta nakilleri gerçekleştirilebilecektir.
  • Pervanenin dönme düzlemi eğildiğinde,  helikopter sağa – sola ve  ileri – geri   doğru hareket eder. Böylelikle helikopterin hava içinde hareketi sağlanır. Pervane sürekli döndüğünden helikopterin gövdesini de döndürmeye çalışır. Bunu engellemek için helikopterin kuyruğunda daha küçük olan  pervane kullanılır.  Gövdenin  dönmesini Kuyruktaki pervane sıfırlar.

JetEver kiralık uçak Hava taksi ekibimiz, 7 gün 24 saat özel jet ihtiyaçlarınızda profesyonel, hızlı uzman personelimiz, konforlu özel jet, özel uçak, helikopter kiralama, ambulans helikopter ve ambulans uçak , Hava taksi ile kalkışa hazır beklemektedir.

ÖZEL JET KİRALAMA Hava taksi 7/24 DİREKT TEL: +90 532 256 96 34

AMBULANS HELİKOPTER & AMBULANS UÇAK & HAVA TAKSİ

BİR CEVAP YAZINIZ

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.