public/langs/tr_TR.json

Farnborough Airport

FARNBOROUGH HAVALİMANI

Farnborough Havalimanı, Farnborough, Hampshire’da bulunmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 1 saat mesafede olup, karayolu, demiryolu ve helikopter ile ulaşım sağlanabilmektedir.
Avrupa’nın en modern ve yüksek verimli iş havacılık havalimanıdır. Sadece iş havacılığı için kullanılması sebebiyle, Londra’ya seyahat eden iş jeti yolcularının öncelikli tercihidir.
TAG Farnborough Havalimanı, İngiltere’nin ilk havalimanıdır ve ilk uçuş 1908 yılında gerçekleştirilmiştir. 1989 ‘da ilk sivil havacılık faaliyetlerinin gerçekleşmesinden önce Farnborough, uzun yıllar askeri ve sivil havacılık araştırma merkezi olmuştur. Yenilenerek 1994 yılında iş havacılık merkezi haline getirilen havalimanı, 1997 yılında TAG Havacılık tarafından devralınmış ve 2003 yılında resmi olarak TAG Farnborough Havalimanı adını almıştır.
Çarpıcı, çağdaş ve zarif tasarımlı bir kontrol kulesi, büyük bir hangar ve şık bir terminal binası olan havalimanı, Reid Architecture ve Buro Happold tarafından dizayn edilmiş ve 2007 yılında Building Magazine tarafından Building of the Year ( Yılın Binası ) seçilmiştir. Ayrıca havalimanı yakınlarında lüks bir otel olan The Aviator Hotel, Farnborough’a gelen/giden özel uçak yolcuları ve mürettebatı için gecelik konaklama imkanı sunmaktadır.
The Farnborough International Air Show, kapılarına halka ilk olarak 1948 yılında açmış ve dünyanın en tanınmış ve saygın havacılık olaylarından biri haline gelmiştir. İki yılda bir Temmuz ayında gerçekleştirilen, hem statik hem görüntülerle 150nin üzerinde uçağın tanıtımının yapıldığı sergiyi ziyaret eden kişilerin sayısı 110.000 ‘nin üzerindedir. 2010 yılında yapılan sergide 47milyar dolarlık uçak siparişi verildiği duyurulmuştur.
Airport code: EGLF/FAB
Elevation: 238ft – 72.5m
Pist Uzunluğu: 8005ft – 2.44km (Alanda 2 pist bulunmaktadır)
TAG Farnborough Havalimanı, 2.44km lik pist uzunluğu ile küçük proplar, kısa, orta ve uzun menzilli jetler ile Bölgesel Yolcu Uçakları ve Büyük Yolcu Uçakları için uygundur.

Farnborough Airport - Özel Jet Kiralama

JetEver özel Uçak Hava taksi ekibimiz, 7 gün 24 saat özel jet ihtiyaçlarınızda profesyonel, hızlı uzman personelimiz, konforlu özel jetlerimiz , özel uçak, pervaneli özel uçak, helikopter, ambulans helikopter ve ambulans uçak , Hava taksi ile kalkışa hazır beklemektedir.

ile kalkışa hazır beklemektedir.
ÖZEL JET KİRALAMA Hava taksi 7/24 DİREKT TEL: +90 532 256 96 34
AMBULANS HELİKOPTER & AMBULANS UÇAK & HAVA TAKSİ

ÖZEL UÇAK KİRALAMA SERVİSİ

Hala sorunuz mu var?

Daha fazla bilgi edinmek için 7/24 çağrı Merkezimizi arayın.