public/langs/tr_TR.json

Geneva Cointrin Airport

GENEVA COINTRIN HAVALİMANI

Geneva Cointrin Havalimanı, Cenevre şehir merkezinin 2.5 mil (4km) kuzeybatısında olup, şehre araba ile uzaklığı yaklaşık 17 dakikadır. Cenevre bölgesine hizmet veren ana havalimanı konumundadır.
Şimdiki adıyla Geneva Cointrin Havalimanı’na yapılan ilk iniş 1919 yılında Cenevre’nin hemen dışında olan Cointrin arazisi üzerinde gerçekleştirilmiştir. 1945 yılında pist uzunluğu 1200 m’ye çıkarılmış, 1946 yılında terminal binası açılmıştır. 1950’li yıllarda yılında Fransız hükümetiyle yapılan arazi değişimi yoluyla pist uzunluğu daha da arttırılmıştır.
Son yıllarda yapılan terminal ve pist uzunluğunun arttırılmasıyla birlikte yolcu sayısı da artmıştır.2001 yılında ise havaalanında yapılan ilk EBACE sergisi ile Geneva Cointrin Havalimanı önemli bir iş jeti terminali olarak tanınmıştır.
Airport code: GVA
Elevation: 1411ft – 430m
Pist Uzunluğu: 12975ft – 3.9km
Geneva Cointrin Havalimanı, 3.9km lik pist uzunluğu ile küçük proplardan büyük yolcu uçaklarına kadar tüm uçaklar için uygun pist uzunluğuna sahiptir.

Landing at Geneva Cointrin Airport

JetEver özel Uçak Hava taksi ekibimiz, 7 gün 24 saat özel jet ihtiyaçlarınızda profesyonel, hızlı uzman personelimiz, konforlu özel jetlerimiz , özel uçak, pervaneli özel uçak, helikopter, ambulans helikopter ve ambulans uçak , Hava taksi ile kalkışa hazır beklemektedir.

ile kalkışa hazır beklemektedir.
ÖZEL JET KİRALAMA Hava taksi 7/24 DİREKT TEL: +90 532 256 96 34
AMBULANS HELİKOPTER & AMBULANS UÇAK & HAVA TAKSİ

ÖZEL UÇAK KİRALAMA SERVİSİ

Hala sorunuz mu var?

Daha fazla bilgi edinmek için 7/24 çağrı Merkezimizi arayın.